در ابتدا اندازه های زیر را برای کشیدن الگوی شلوار محاسبه کنید.

حال محاسبات زیر را انجام دهید:

1-  الگو را با کشیدن خط 1 خطی عمودی که نشان دهنده قد تمام شلوار می باشد، شروع کنید.
2- خطی افقی عمود بر خط 1 در نقطه A رسم کنید خط مذکور که خط کمر می باشد را 2 نامگذاری می کنیم.
3- خطی افقی عمود بر خط 1در نقطه B رسم کنید خط مذکور که خط مچ می باشد را 3 نامگذاری می کنیم.
4-  از نقطه A به میزان قد باسن کوچک پایین آمده و آنرا G بنامید حال خطی افقی عمود بر خط  1  در نقطه G رسم کنید خط مذکور که خط باسن کوچک می باشد را 4 نامگذاری می کنیم.
5-  از نقطه A به میزان قد باسن بزرگ پایین آمده و آنرا H بنامید حال خطی افقی عمود بر خط 1  در نقطه H رسم کنید خط مذکور که خط باسن بزرگ می باشد را 5 نامگذاری می کنیم.
6-  از نقطه A به میزان قد فاق پایین آمده و آنرا O بنامید حال خطی افقی عمود بر خط 1 در نقطه O رسم کنید خط مذکور که خط باسن بزرگ می باشد را 6 نامگذاری می کنیم.
7- نقطه وسط خط OB را بیابید از آن نقطه به میزان 6 سانت بالا رفته آنرا L بنامید . حال خطی افقی عمود بر خط OB در نقطه L رسم کنید خط مذکور که خط زانو می باشد را 7 نامگذاری می کنیم.

الگوی جلو
  8- حال دور کمر به اضافه 2 سانت برای گشادی بیشتر را بر 8 تقسیم کرده و از نقطه A به سمت چپ رفته و آنرا c بنامید سپس دور کمر به اضافه 2 سانت برای گشادی بیشتر را بر 8 تقسیم کرده  با 2+1 جمع زده و از نتقطه a به سمت راست رفته و آنرا d بنامید. 2 سانت اضافه شده برای پنس بوده و 1 سانت دیگر برای گشادی و راحتی لباس مس باشد. حال از نقطه d به اندازه 1 سانت بالا رفته و آنرا e بنامید. سپس از نقطه e یک منحنی بسیار کم به نقطه a برای نشان دادن خط کمر جلو بکشید.از نقطه a به اندازه 4.5 سانت به سمت راست رفته و آنرا f نامگذاری کرده  و کشیدن پنس جلو را از این نقطه آغاز کنید. از نقطه f به اندازه 2 سانت به سمت راست بروید و آنرا g نامگذاری کرده  و خط gh را عمود بر خط 2 رسم کنید خط fh را هم به عنوان قسمت دیگر پنس جلو رسم کنید.
9- حال دور باسن بزرگ به اضافه 4 سانت برای گشادی بیشتر را بر 8 تقسیم کرده و حاصل بدست امده را از 2 کم کنید  و از نتقطه k به سمت چپ رفته و آنرا i بنامید. سپس حاصل بدست امده را از 2 جمع کنید  و از نتقطه k به سمت چپ رفته و آنرا j بنامید. از نقطه j  خطی را عمود بر خط 4  باسن کوچک بکشید و آنرا b  بنامید. حال از نقطه b یک خط منحنی به نقطه d بکشید
10- از نقطه i  خطی را عمود بر خط 6 فاق بکشید و از آن نقطه به میزان x-1 به سمت چپ بروید و آنرا l  بنامید. در نظر داشته باشید که1/20 دور باسن بزرگ = x
11-  حال از c خطی صاف به i  و از i  خطی منحنی به l  برای کشیدن خط فاق جلو رسم کنید.
 12- از نقطه o در روی خط زانو به اندازه 4/1 دور زانو منهای 1 سانت از طرفین بیرون بروید و آنرا m و n بنامید.
13- از نقطه r در روی خط مچ به اندازه  4/1 دور مچ منهای 1 سانت از طرفین بیرون بروید و آنرا p و q بنامید.
14-  از l خطی صاف به m  و از j خطی صاف به n برای رسم قسمت ران و از m خطی صاف به p و از n خطی صاف به q برا کشیده قسمت پاچه رسم کنید.

/ 3 نظر / 40 بازدید
hamid

سلام بزرگترین پایگاه افزایش بازدید و بهبود رنک شروع بکار کرد اگه به دنبال افزایش بازدید واقعی بهبود رنک الکسا و گوگل سایت خودتونین حتما به این سایت سر بزنین http://hitsha.ir در این سایت میتونین از امکانات مخصوصی که گذاشته شده استفاده کنین : 1 - سیستم تبادل بنر 2 - سیستم تبادل بازدید کننده 3 - سیستم لینک باکس حرفه ای و بزودی سیستم تبادل پاپ آپ تمام این سیستم ها تاثیر صددرصد مثبت روی رنک و جایگاه وبلاگ و وبسایت شما داره منتظر شما در هیتس ها هستیم .

انجمن پاسخگویی به سوالات وبلاگ نویسان

سلام امیدوارم حالت خوب باشه. دوست عزیز مدتیه که یه انجمن راه افتاده موسوم به انجمن وبمستر ها. این انجمن و کاربراش آماده ان که به سوالای وبلاگنویس ها و وبمستر های ایرونی جواب بدن و با هم کمک کنن که وب فارسی رو گسترش بدن. در واقع یه محل صمیمی و دوستانه برای پیشرفت! حتما سر بزن و عضو شو! منتظرت هستم: http://icomp.ir/forum به امید دیدار فعلا

بردگی کلمات

سلام زمان آیینه ایست که روزی ما را به ما نشان خواهد داد. انسان های خوب همچو انعکاس ماه در زلال برکه اند لمس شدنی نیستند ولی زیبایی بخش ظلمت شبند. آرزوی سلامتی و آرامش برای لحظه های در گذر عمرتان دارم.دوستتان دارم نه به آن شرح که خدا داردتان قطره ای عشق بود،شد دوست ، می کنم تقدیمتان. سلامت پیروز و موفق باشید. منتظر دیدارتون هستیم.